Abone Hat Dondurma

Hat Dondurma Hizmeti, internet erişimine geçici olarak ihtiyaç duymayan abonelerin hattını belirli bir süre askıya almasını sağlayan bir servistir. Bu servis genellikle askerlik, yaz tatili veya taşınma gibi durumlar için kullanılır. Hattını donduran aboneler, belirli bir süre boyunca hizmet bedeli ödemeden, ancak hattı kullanamayacaklarını kabul ederek hattını geçici olarak kullanılmaz duruma getirebilirler.

Hat dondurma hizmetinden faydalanmak isteyen abonelerin bazı koşulları ve ücretlendirme detayları vardır. Örneğin, en fazla 2 defa ve toplamda 60 süreyle hattını dondurabilirler. Ayrıca, borcundan dolayı kapatılmış bir internet hattı için dondurma işlemi yapılamaz; borçlar ödendikten ve hattın tekrar aktif hale getirilmesinden sonra hat dondurma hizmetinden yararlanılabilir.

Örnek ; 2 AY dondurma ücretsizdir. Ücretlendirme, her ay için vergiler dahil 100 TL olarak belirlenmiştir. Örneğin, 3 aylık bir dondurma süreci için 300 TL (vergiler dahil) gibi bir ücret faturalandırılır. Bu ücret, abone tarafından onaylanan dondurma süresi boyunca toplam olarak hesaplanır ve peşin olarak ödenir.

Yukarı Git